PRZYJACIELE ZIPPIEGO W NASZEJ SZKOLE!!!

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole Panie: Magdalena Ślusarczyk i Katarzyna Giemza realizowały program „Przyjaciele Zippiego”.  Zajęcia prowadzone były raz w tygodniu. Każde zajęcie rozpoczynały się piosenką „Zippiego”, którą wspólnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy, co wprowadzało dzieci w miły nastrój i motywowało do zajęć. Mieliśmy własnego patyczaka, który został wykonany przez p. Agnieszkę Abramek. Dzieci bardzo go polubiły. Kiedy było im smutno to podchodziły do niego, brały na rękę i przytulały się. Dzieci bardzo chętnie brały udział w tych spotkaniach. Każde zajęcie zaczynały się i kończyły w ten sam sposób. Miały mnóstwo ciekawych pomysłów oraz chętnie opowiadały o różnych sytuacjach, jakie zdarzają się w ich życiu. Rozwijały również swoje zdolności aktorskie poprzez udział w odgrywaniu scenek. Dzięki naszym zajęciom dzieci zaczęły nawiązywać lepsze kontakty z rówieśnikami. Otwarcie mówiły o swoich uczuciach, nauczyły się pomagać innym oraz poznały różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Pięknie odtwarzały scenki dotyczące sytuacji konfliktowych, wymyślały ciekawe i własne rozwiązania, często kojarzyły wydarzenia z innymi fragmentami znanych opowiadań. Każda część zawiera odrębne opowiadanie o przygodach: Sandy, Lilly, Finna, Tigga, zilustrowane przy pomocy zestawu barwnych obrazków i zadaniami do wykonania np. rysowanie, odgrywanie ról itp. Dzieci dobrze poznały zasady obowiązujące w trakcie zajęć związanych z programem „ Przyjaciele Zippiego”. Zasady te stały się regułą życia w grupie.

Dzieci z zaangażowaniem dokonywały ewaluacji własnych sukcesów, wypełniały karty ewaluacji na podsumowanie zajęć, zaznaczały najczęściej uśmiechniętą buźkę i słonko.

Ukoronowaniem zajęć było świętowanie połączone z wręczaniem koron, dyplomów i pysznym tortem.