WYJAZD DO JASTRZEBIEJ GÓRY

W dniach 1- 6 V 2019 r. grupa uczniów naszej szkoły przebywała w Jastrzębiej Górze. Wyjazd został jak każdego roku zorganizowany dla dzieci zaangażowanych w działalność Szkolnego Koła Caritas oraz Teatru Dziecięcego. Wyjazd miał charakter edukacyjno-rekreacyjny. Był czas na poznawanie tego co nieznane, konkursy, zabawy, sport i taniec. Podczas tegorocznego wyjazdu byliśmy:

  • 1 maja – w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie
  • 2 maja – w Aquaparku w redzie
  • 3 maja – w średniowiecznym grodzisku w Sławutowie uczestnicząc w warsztatach : garncarskich, wypieku podpłomyków, wytwarzaniu ozdób ze skóry i bursztynu, lepieniu naczyń z gliny
  • 4 maja – odwiedziliśmy miejsce martyrologii i pamięci ofiar II wojny światowej w Piaśnicy a następnie byliśmy na fermie śtrusi
  • 5 maja – byliśmy w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniwewie, gdzie mieliśmy zajęcia na basenie
  • 6 maja – odwiedziliśmy Oceanarium w Gdyni uczestnicząc w warsztatach „Życie rekina” a następnie przeżyliśmy wspaniałą lekcję historii w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Tam uczestniczyliśmy w warsztatach „Życie codzienne w PRL-u”, zwiedziliśmy całe centrum, odbyliśmy spacer po zabudowaniach dawnej stoczni.

Te sześć dni spędzonych nad polskim morzem były dla wszystkich czasem wyjątkowym. Aktywnie spędzony czas był połączony z poznawaniem miejsc związanych z historią Polski i pięknem polskiego krajobrazu.

« 1 z 2 »

                                                                                   Dorota Kruszczyńska