100 ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

18 maja 2020 był wyjątkowym dniem dla nas wszystkich. Tego dnia bowiem nasz kochany Jan Paweł II obchodził swoje 100 urodziny. Niestety nie ma Go już z nami. Piętnaście lat temu odszedł do Domu Ojca. Wierzymy, że teraz czuwa nad nami z nieba.

Tego dnia planowane były uroczyste obchody urodzin Papieża w naszej szkole. Niestety nie mogliśmy zrealizować naszych pragnień ze względu na pandemię.

W nasze szkolnej społeczności do obchodów 100 rocznicy urodzin zaczęliśmy przygotowywać się już w listopadzie 2019 r. Dnia 4 listopada z okazji imienin Jana Pawła II odbyła się uroczystość w szkole. Był piękny montaż słowno-muzyczny oraz wystawa poświęcona temu Wielkiemu Polakowi. Wierzymy, że Jan Paweł II nad nami czuwa, jest z nami i opiekuje się wszystkimi. Opatrzność sprawiła, że był w listopadzie w naszej szkole tak blisko w wierszu, piosence i pamiątkach, które po sobie pozostawił.

Wystawa, którą mieliśmy w listopadzie w szkole na dzień 18 maja 2020 r. trafiła do kościoła w Okoninie. Tam wierni, choć nieliczni, mogli się z wystawą zapoznać. Mamy nadzieję, że dzięki łączom internetowym obejrzało ją więcej osób.

Lekcje religii w maju także mieliśmy poświęcone Janowi Pawłowi II. Także najmłodsi swoją miłość do drogiego Ojca Świętego wyrazili wykonanymi przez siebie serduszkami. Nie zabrakło także osób, które odpowiedziały na gminny konkurs wykonując flagi papieskie. Dzięki temu wszystkiemu czuliśmy obecność Jana Pawła II wśród nas.

Nasza szkolna społeczność prosi, abyś był z nami i sprawił, byśmy jak najszybciej zdrowi powrócili w mury naszej szkoły.

D.K.

Załączniki do pobrania: