TURNIEJ MATEMATYCZNY I POWITANIE WIOSNY

W dniu 18 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Plemiętach odbył się po raz drugi Turniej  Matematyczny „Matematyka na wesoło”. Brali w nim udział uczniowie wszystkich klas. Najmłodsi, czyli dzieci  klas „O” – III miały do uzupełnienia kolorowanki matematyczne, natomiast uczniowie klas IV – VIII zmierzyli się z zadaniami  o różnym stopniu trudności. Niektóre z zadań okazały się wyzwaniem trudnym do pokonania. Wymagały nie tylko wykazania się sprawnością liczenia pamięciowego, ale również logicznego myślenia i umiejętnego zapisania swojego obliczenia. Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich zawierał zadania typu : zadania losowane, kwadraty magiczne, prawda czy fałsz i krzyżówki. Drugi –  pangramy i patyczki.

Zwycięzcą okazała się klasa VIII, która tylko nieznacznie pokonała klasę VII i IV. Uczniowie otrzymali drobne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy i zachęcamy do dalszego  trenowania umysłu.

Turniej został przygotowany przez  nauczycielkę matematyki mgr Barbarę Dryszczyk.

Po zakończonym turnieju przyszła pora na powitanie wiosny. Uczniowie zaprezentowali wykonane przez siebie ekologiczne Marzanny. W konkursie tym I miejsce zajęła klasa VI. Następnie rozpoczął się w szkole konkurs „Mam talent”. Tutaj uczniowie prezentowali się w różnych kategoriach – talent muzyczny, talent aktorski i talent sportowo – taneczny. Spośród wszystkich uczestników jury wyróżniło z każdej kategorii kilkoro uczniów. Jednak na uwagę  i brawa zasługiwali wszyscy  biorący udział. Uczniowie ci otrzymali nagrody i dyplomy. Konkurs „Mam talent” i na ekologiczną Marzannę  został przygotowany przez  nauczycielkę oddziału przedszkolnego mgr Katarzynę Giemza.

Po „szkolnych zmaganiach” wszyscy uczniowie udali się do remizy strażackiej gdzie pod czujnym okiem strażaków Marzanny zostały spalone w ognisku. Na zakończenie miłego dnia były kiełbaski z grilla.

Za nagrody i poczęstunek dziękujemy Radzie Rodziców przy SP Plemięta i Ochotniczej Straży Pożarnej za pomoc i opiekę.

« 1 z 3 »